Stafordšírský bulteriér

 

Chovatelská stanice stafordšírských bulteriérů

Chovatelská stanice stafordšírských bulteriérů

Naše chovatelská stanice byla založena na podzim roku 2012, plemeni Stafordšírský bulteriér se však s láskou věnuji od srpna 2009, kdy jsem si pořídila prvního představitele, pejska Hermese Eilatan.

 

Stafordšírský bulteriér štěňata


Zpočátku nebyl v plánu chov, ba ani výstavy. Chtěli jsme pejska s průkazem původu, čistokrevného, zdravého, po kvalitních rodičích, ale měl zůstat „pouze“ domácím mazlíčkem, kamarádem, společníkem do lesa…

Protože jsme ale měli při výběru šťastnou ruku a Hermesek byl čím dál hezčí, postupem času jsem se odvážila vstoupit s ním do výstavního kruhu a dá se říci, že už jsem z něj nevystoupila... Z malého štěněte vyrost krásný standardní pes, který se dnes pyšní několika tituly a byl využíván v dalším chovu.

 

Stafordšírský bulteriér

 

Spolu s vášní pro výstavy se rozvíjel i můj zájem o plemeno samotné, strávila jsem mnoho času studiem rodokmenů, knih a další literatury s kynologickou tématikou. A pomalu se začala poohlížet po fence, která by doplnila náš tým. Ta pravá se narodila v květnu 2011, v polské chovatelské stanici Bullparraben.

 

Stafordšírský bulteriér


Stejně jako u Hermeska, i u Corynky se jednalo o lásku na první pohled. A stejně jako Hermes, i Cora předčila má očekávání. Její okouzlující výraz a něžná, přesto však živá povaha, mi každý den dělají radost, stejně tak jako její výborné výstavní výsledky, ve které jsem ani nedoufala.

 

Stafordšírský bulteriér

 

Poté, co jsem získala potřebné zkušenosti a plemeno ještě více poznala, jsem se rozhodla jej i chovat. Mým cílem je chovat jedince odpovídající standardu plemene, v ideálním mezitypu "bull - terrier". Chci chovat s rozumem a jasným záměrem, tak, aby rodokmen mých odchovů měl hlavu a patu. Mým mottem je učit se od nejlepších, proto cestování po dobře obsazených výstavách a za špičkovými krycími psy beru jako samozřejmou součást mé cesty za kvalitním chovem.

 

Stafordšírský bulteriér

 

Moje poděkování patří Ivaně Zuranové CHS Eilatan za uvedení mé osoby do plemene SBT v ČR. Je chovatelkou mého prvního a skvělého psa Hermeska.

Za svou výjimečnou fenečku Corynku mnohokrát děkuji polským chovatelům Martě a Kaziu - CHS Bullparraben.

Naše webové stránky byly vytvořeny na míru a k mé veliké spokojenosti slečnou Lucií Duškovou. Za trpělivost s mými požadavky si zaslouží velikou poklonu :)

 

 

Stafordšírský bulteriér