Stafordšírský bulteriér

 

PF 2016

Všem návštěvníkům našeho webu a všem milovníkům pejsků a pejskům samotným přejeme pohodové Vánoce a jen to nejlepší do nového roku!

 

 

Představujeme plánované krytí v naší chovatelské stanici, které se uskuteční v lednu 2016.

 

 

WSBTS Championship Show, Bristol, UK, judge Tony Moore

Daddy´s Little Girl Bullparraben, open class ... 3´rd


Zdravím návštěvníky našeho webu,

ráda bych se s vámi podělila o zážitky, které ve mně zanechal právě absolvovaný výlet na klubové výstavy do země původu našeho plemene, UK.

Cestu jsme spolu s Anetou (Magicblack)​ a Dankou (Of Bully Boots) plánovaly poměrně dlouho. Ve čtvrtek ráno jsme s Anet vyrazily do 1000 km vzdáleného Bruselu, kde nás uvítali Bottovi a odkud jsme společně s Dankou vyrazily v čistě dámském složení (včetně našich fenek) směr Calais. Přes moře jsme vzhledem k finanční náročnosti Eurotunelu zvolily dostupnější variantu, a to cestu trajektem. Tu jsme s mírně houpavým žaludkem zvládly a za dvě hodiny jsem již zažívala premiéru za volantem na anglických silnicích :) Po necelých 500 kilometrech jsme se ubytovaly a vyrazily na krásnou procházku anglickým venkovem.

Druhý den nás čekala první výstava, na západním pobřeží v okolí města Bristol, pořádaná klubem WSBTC. Jednalo se o výstavu kvalifikační, tedy Championship show. Přihlášen byl velký počet SBT, psy posuzoval Mr. Rhodes a feny Mr. Moore.

Moje Cora byla přihlášena do třídy OPEN, což je nejvyšší možná třída, v níž startuje naprostá špička. V konkureci  krásných fen zvučných jmen (Taraiel Ciara, Rubericla Little Bumblebee, Lackyle Bean Olc,...), v rukou uznávaných chovatelů a rozhodčích, přičemž pod většinou z nich jsem již vystavovala na jiných výstavách (např. Mrs. Stanway, Mr. Byrnes, Mrs. Bergundthal,...), jsem těžko skrývala nervozitu :) Bylo mi ctí se mezi tuto sestavu vůbec postavit, ale Corynka spolupracovala krásně a ve finále jsme si odnesly úžasné třetí místo ze 14 přihlášených fen! Třešinkou na dortu je fakt, že tímto úspěchem si Cora vysloužila tzv. Stud Book Number a tím pádem celoživotní nominaci na Cruft´s! U nás je podle mých informací Cora jedinou fenkou, která Stud Book Number získala. Ze psů ho již dosáhl pes Sikaistaff Dark Lord od Eleny Lavrové. Vítězkou naší open třídy se stala okouzlující fenka Eclypstaff There You Go At Kalverin "Connie", která později obdržela i CC pro nejlepší fenu výstavy. Za sebe mohu říci, že naprosto oprávněně.

Další den jsme přejeli o cca 200 km na Southern Counties Staffordshire Bull Terrier Society Championship show. Posuzovali Mr. Galvin a Mr. Davies. K vidění bylo opět mnoho úžasných psů, které jsem znala především z Annualů. V naší Open třídě bylo přihlášeno 18 fen! Opět samá zvučná jména v čele s žijící legendou CH. Dare To Dream, která tuto třídu podle očekávání vyhrála. Cora se dostala do finálního výběru 8 fen.

Výstavy v Anglii jsou nádherným zážitkem a velkolepou podívanou. Atmosféra je zde skvělá, byla jsem až překvapená, kolik lidí mne přišlo pozdravit a prohodit pár slov. Psi jsou tu kvalitní a feny snad ještě kvalitnější. Co mě trochu překvapuje oproti mým představám, je velikost zdejších psů, především samců. Jsou spíše větší a vyšší, ale na druhou stranu mají povětšinou perfektní kondici.

Na závěr bych ráda veřejně poděkovala mým spolucestujícím Anetce a Dance, byl to skvělý výlet, hodně jsme se nasmály. I ony jistě zveřejní své hezké výsledky. V neposlední řadě jsme vybíraly ženichy pro naše černé kočky :) Výlet do Anglie každému chovateli a milovníku SBT vřele doporučuji. Myslím, že je skvělé učit se od nejlepších...

Hezký den všem, Tereza

 

 

 

SBTC CZ Special show Prague, judge L. Ford /UK/

Daddy´s Little Girl Bullparraben - Excellent 2, Res. CAC

 

 

ÖSBC Clubsiegerschau, Rabenstein 6/9/2015, judge Eric Galvin /UK/

Int.Ch., CH. Daddy´s Little Girl Bullparraben "Cora", champion class ... Excellent 2, Res. CACA and NEW AUSTRIAN CHAMPION!

 

 

Bayerncup, Weiden, Germany

Ch. Daddy´s Little Girl Bullparraben ... Excellent 2, res. VDH
Judge: Jamie Mace /UK/

 

 

National dog show Walbrzych Poland for group III and IX:

CH. DADDY´S LITTLE GIRL BULLPARRABEN "Cora" ... Excellent 1, CWC, Best female, BOB and 3´rd place of Bull type terrier group /judge Mrs.Cornelia Bergundthal, CH/
Cora also was 4´th place BIS III group /judge Mr. Michael Leonard, IRL/

 

 

16.7. 2015 Corynčiny výsledky z jarních výstav

Naše Ch. Daddy´s Little Girl Bullparraben "Cora" se v průběhu dubna až června zúčastnila několika českých i zahraničních výstav.

Naším cílem bylo dokončit šampiona Slovinska a především splnit podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C.I.B.) Obojí se nám splnilo :)

Nyní si dáváme od výstav pauzu a v srpnu a především v září a říjnu se do výstavních kruhů na chvíli vrátíme. Poté se Corča bude v klidu připravovat na roli maminky, neboť již dlouho plánujeme její krytí. Na výběru ženicha si dávám mimořádně záležet :)

 

Daddy´s Little Girl Bullparraben a její jarní výsledky:

CACIB Maribor... Excellent 2, res. CAC, res. CACIB

Stafford Collar Maribor /judge Audrey Hubery, UK/ ... Excellent 1 CAC, NEW SLOVENIAN CHAMPION!

MVP České Budějovice /judge Iuza Beradze/ ... Excellent 1 CAC

MVP Praha /judge A. Schemel, AT/ ... Excellent 2, res. CAC

MVP Litoměřice ... Excellent 3

2 X CACIB Nitra

Judge Radim Fiala, CZ ... Excellent 1 CAC, CACIB, BOS ... NEW INTERCHAMPION!

Judge Ken Crocket, IRL ... Excellent 2, res. CAC

 

Stafordšírský bulteriér Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

 

 

28.3. 2015 Speciální výstava teriérů, Viničné (Slovensko)

Této pěkné výstavy jsme se s Corou zúčastnily podruhé. Posuzoval rozhodčí z UK, pan Mick Smith. Corynka, která nastoupila poprvé ve třídě šampionek, rozhodčího zaujala a vybojovala toto hodnocení:

CH., JCH. DADDY´S LITTLE GIRL BULLPARRABEN, tř. šampionů

Excellent 1 CAC, CC, Danubius Winner, BOS!

Z výsledku máme pochopitelně velikou radost :) Za společnost na cestě děkuji Renče a Hance, byl to moc prima výlet :)

 

Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

 

 

9.3.2015 Terrystaff vrh "A" oslavil své již druhé narozeniny!

Naši malí pupíci, přejeme vám jen to nejlepší do dalších let ♥

 

Stafordšírský bulteriér štěňata

 

 

7.3. 2015 CRUFT´S Birmingham 2015

Tento den jsem si splnila svůj sen - vystavovala jsem naši Corynku na nejprestižnější výstavě světa! Krásné pro mne bylo už jen to, že jsme se na Cruft´s nominovaly... O to úžasnější pak byl výsledek této výstavy. Cora se v obtížné třídě Mid Limit umístila na překrásném druhém místě, hned za fenkou, která později dostala Res.CC! Pocit, který se nedá popsat :) Velmi si tohoto Corynčina úspěchu vážím!

Zde můžete pročíst náš posudek od pana rozhodčího Jima Devine /UK/:

2´nd  Drahosova’s Daddy´s Little Girl Bullparraben, brindle, a lovely bitch. Good head, correct bite. Well balanced, short coupled, in tip top condition. Pushed 1 all the way. Moved & handled well. Unlucky to meet 1 but sure you will do well with her.

Za spolujízdu, společnou poznávačku Birminghamu a krásný výlet děkuji Dáše, Ole a především Vláďovi, se kterým jsme cestu tam i zpět společně odřídili :)


Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér

 

8.2.2015 - CACIB Brno

JCh. Daddy´s Little Girl Bullparraben ... Excellent 3, judge Mr. G. Pöllinger (AT)

 

Stafordšírský bulteriérStafordšírský bulteriér

 

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

Stafordšírský bulteriér

 

ARCHIV NOVINEK:

2014   |   2013