Stafordšírský bulteriér

 

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014!

Rádi bychom všem návštěvníkům našich stránek popřáli krásné a pohodové svátky

a jen to nejlepší v novém roce 2014!

Stafordšírský bulteriér

 

Na konci roku je ideální příležitost si připomenout a zhodnotit, jak se nám po celých 12 měsíců dařilo a stále daří a kam jsme se stačili posunout... Moje chovatelská stanice TERRYSTAFF vznikla v roce 2012 a v lednu roku 2013 proběhlo první krytí zakladatelky mého chovu, JCH. Daddy´s Little Girl Bullparraben, "Corynky". Pro její první krytí jsem vybrala svého pejska a její velkou lásku, CH. Hermese Eilatan a zpětně musím říct, že to byla volba správná! V březnu 2013 se nám narodilo 6 nádherných štěňat, 3 pejsci a 3 holčičky, všechna zdravá a všechna bez vrozených vad. Během třech týdnů byla všechna miminka zamluvena pro své nynější paničky a páníčky. Se všemi majiteli jsem v kontaktu, staffíci rostou do krásy a stali se plnohodnotnými členy rodiny. Všem majitelům ještě jednou VELIKÉ DÍKY za péči a lásku, kterou svým "dětem" věnujete!

 

Stafordšírský bulteriér štěňataVýstavy jsem letos pečlivě vybírala a zcela otevřeně se přiznávám, že jsem netratila peníze zbytečně. Vy, kteří se výstav účastníte, jistě víte, co touto větou chci říct. Téměř výhradně jsme se účastnili výstav, kde posuzovali rozhodčí ze země původu,GB, případně z Irska, párkrát jsme vyjeli na Slovensko nebo naopak do okolí blízko našeho bydliště.

 

Stafordšírský bulteriérNa klubových výstavách si naše Cora vedla výborně. První absolvovala ještě v době, kdy jsme doma měli štěňátka, a hned získala res. CAC v mezitřídě. Následovalo čtvrté místo v Počernicích a konečně Kolesa, kdy se Corynka stala VÍTĚZKOU SPECIÁLNÍ VÝSTAVY. Necelý týden předtím se přitom stala také KLUBOVOU VÍTĚZKOU v rakouském St. Pöltenu. Při poslední letošní výstavě v Rakousku navíc získala svůj první BOB. Je pro mě radostí ji v kruhu prezentovat :)

 

Stafordšírský bulteriérHermesek zakončil svou výstavní kariéru stylově v Kolesech, ve třídě čestné, kde získal hodnocení VÝBORNÝ 1. V průběhu roku dokončil také šampiona SVK. Právě díky němu jsem se výstavám začala věnovat a vždycky pro mě bude mým prvním šampionem (krom toho, že je mým prvním "dítkem" :) )

 

Stafordšírský bulteriérHermesovým nástupcem je jeho syn JCH. Joseph Arate - Alesaf. Mimořádně povedený a vyvážený pejsek, který se již pyšní mnoha krásnými výsledky. Jsem na něj i jeho paničku a mou kamarádku Verču moc hrdá. Věřím, že dosáhne ještě nejednoho úspěchu!
Stejně jako si vážím našich výsledků a hodnocení od uznávaných rozhodčích, důležité je i to, že na výstavu jezdím společně se skvělými lidmi, kterým zde také chci vyjádřit svůj vděk. Oni vědí :)

 Místo v síni slávy zaslouží moje předchozí autíčko Škoda Fabia RS, která nás až po letošní Speciálku v Kolesech všude spolehlivě dovezla. Vážím si jí nesmírně a doufám, že mi odpouští nevyhnutelný přechod k jejímu mladšímu, ale většímu bráchovi ze stejné rodiny :) Ten již s námi absolvoval premiéru ve Welsu ... A zhostil se jí skvěle :)

Nevyčíslitelně velké díky patří našemu páníčkovi, mému snoubenci Jindrovi, který ač nesdílí mou vášeň pro výstavy, vždy je ochotný mi pomoci. Naše pejsky miluje. A oni jeho...

 

Stafordšírský bulteriérZa hlídání pejsků v době, kdy jsme s Jindrou vyrazili jen ve dvou, patří díky mé babičce a mým rodičům...

 

Stafordšírský bulteriér
Poděkování patří naší paní veterinářce, MVDR. Jance Hruškové, která se o nás skvěle starala, především v době štěňátek.
A děkuji vám všem, návštěvníkům našich stránek, všem, kteří nám fandí, i všem, kteří dělají opak... protože právě ti nás nejvíce posouvají stále kupředu :)

A komu zde děkuji úplně nejvíce? Corynce a Tyssíkovi... za to, že jsou sami sebou a dělají můj život krásným!

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

 

Skvělý úspěch Corynky v Rakousku


8.12. 2013 se v rakouském městě Wels konala MVP. Staffordšírské bullteriery posuzoval Bill Leslie, rozhodčí z Irska,proto jsem účast na této výstavě vyhodnotila jako smysluplnou :)

Vyrazli jsme společně s Veronikou, majitelkou Hermesova krásného syna Josepha, a s Rudou, naším kamarádem, majitelem úspěšného pejska Hata.

 

Stafordšírský bulteriér

 

První nastoupil do kruhu Hatík a odnesl si hezký posudek a hodnocení "Výborný 4". Joeík se i přes nechuť se vystavit umstil na skvělém 2. místě ve třídě otevřené. V jeho věku je to krásný úspěch.

 

Stafordšírský bulteriér

 

Corynka si udržela svou výstavní formu z předchozích výstav, zvítězila ve třídě otevřené, následně získala CACIB, BOS a dokonce i svůj první BOB!!! CACIB a BOS pejsek byl rodokmenově příbuzný, taktéž celočerný krásný pes, CH. Chandler Bee Master. Jeho majitelce Tamče ještě jednou moc gratuluji!

 

Stafordšírský bulteriér

 

Celý den se nesl v přátelské atmosféře a s mými spolucestovateli bylo o zábavu a smích postaráno :) Díky vám oběma!

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

 

25.11. Video štěňátek

 

S blížícími se Vánoci jsme rozeslali majitelům našich odchovanečků z vrhu "A" dáreček. Jedná se o video, které jsme vytvořili společně s mým přítelem a které dokumentuje první týdny života štěňátek. Doufáme, že udělá radost i vám :)

 

 

 

25.11. Joseph Arate-Alesaf

 

Přinášíme nové fotografie Hermeskova syna Joíka. Tento nádherný pes je ve svých dvaceti měsících Junior šampionem České republiky, Slovenska, Klubovým junior šampionem, a navíc je to i šikovný poslušný pes, neboť se svou paničkou Verčou složil svou první zkoušku ZOP.

 

Stafordšírský bulteriérStafordšírský bulteriér

 

 

14.9. Speciální výstava SBT Kolesa

 

Na této speciálce jsme nemohli chybět, koná se každoročně v krásném prostředí jezdeckého areálu a vždy jsou přizváni velmi kvalitní rozhodčí ze země původu SBT, UK. Letos posuzoval fenky Mr. Paul Stanway a psy Mrs. Liz Stanway, kteří vlastní velice známou CHS WAYSTAFF. Oba byli velice pečliví a řekla bych „odborníci na slovo vzatí“. Posuzované psy si postavili podle svého a více než na předvedení dali na kvalitu samotného psa (na stupních vítězů nejednou stáli pejsci, kteří se jindy neumísťují). Oba dva preferovali „sušší“, čisté typy hlav. Do pořadí se snažili obsazoval různě barvené SBT. Nešetřilo se známkami „velmi dobrá“ ani „dobrá“.

 

Ve třídě dorostu se předvedla hned 4 naše štěňátka z vrhu A. Všichni obdrželi hezké posudky a známku „nadějná“. Věřím, že jsme je v kruhu neviděli naposledy a že nyní zapracují na předvedení a zase se setkáme na některé z výstav. Všem majitelům moc děkuji za prezentaci naší CHS.

 

Stafordšírský bulteriér

 

Naše Corynka (Daddy´s Little Girl Bullparraben) opět nezklamala a zopakovala svůj skvělý výsledek z minulého týdne v Rakousku. Vyhrála třídu otevřenou a následně se stala i Vítězkou Speciální výstavy! Je to naše hvězda ♥

 

Stafordšírský bulteriér

 

Hermesek zvítězil ve třídě čestné a ukončil tak svou výstavní kariéru nejlépe, jak mohl. Nikdy bych nevěřila, kolik toho spolu dokážeme (původně byl pořizován jako mazlík, nikoliv na výstavy a tento jeho úspěch pouze potvrdil jeho kvality). Věřím, že se za pár let ještě ukážeme ve třídě veteránů ♥

 

Stafordšírský bulteriér

 

Den to byl náročný a dlouhý, ale nesl se ve skvělé atmosféře, za což vděčím i Terezce a Verče, se kterými jsem celou výstavu strávila.

 

Úspěch Corynky v Rakousku, 8.9. 2013

 

Na rakouské klubové výstavě, kde posuzovala vážená rozhodčí z UK, Bev Harrison, zazářila naše Daddy´s Little Girl Bullparraben „Cora“. Získala ve třídě otevřené Excellent 1 CAC, stala se Klubovou vítězkou a následně držitelkou titulu „Best opposite sex“.

Hermesek ve třídě šampionů získal známku Excellent a hezký posudek, stejnou známku získal ve třídě mladých i jeho synek Joseph Arate Alesaf.

 

Den byl super, za skvělou společnost děkuji kamarádkám Verče a Terce!

 

Stafordšírský bulteriér

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

24.8. 2013 Národní výstava Mladá Boleslav

 

Armani Of Terrystaff … VN2

 

Stafordšírský bulteriér

 

Joseph Arate Alesaf … V2

 

Stafordšírský bulteriér

 

Daddy´s Little Girl Bullparraben … V4

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

Červenec 2013

 

S přítelem se oba věnujeme windsurfingu a letos se nám naskytla možnost vyjet za tréninkem do Řecka na delší dobu. A protože jsme pejsky chtěli vzít s sebou a nenechávat je doma samotné, zvolili jsme jízdu autem. Po pevnině jsme dojeli do Athén a následně 17 hodin trajektem na ostrov Karpathos. Pejsci zvládli krásně celou cestu i samotný pobyt u moře, rádi se koupali i „opalovali“ na sluníčku. Dovolená jim prospěla a my nyní přinášíme pár fotek jako důkaz :-)

 

Stafordšírský bulteriér

 

Stafordšírský bulteriér

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

Klubová výstava SBT Horní Počernice

 

CH. Hermes Eilatan... Třída čestná, Výborný

Stafordšírský bulteriér

 

JCh. Daddy´s Little Girl Bullparraben... Třída otevřená, Výborná 4

Stafordšírský bulteriér

 

Asha Ushi Canis Care (dcera našeho CH. Hermese Eilatan)... Mezitřída, Výborná

Stafordšírský bulteriér

 

Joseph Arate Alesaf (synek našeho CH. Hermese Eilatan)... Třída mladých, Výborný 2

Stafordšírský bulteriér

 

 

World dog show a Interra show Budapešť 2013

Ve dnech 16. a 17.5. jsme se zúčastnili těchto dvou prestižních výstav, na které byli přizváni rozhodčí Alan Hedges (GB) a Tom Hehir (IRL), tedy odborníci na plemeno SBT. Vyrazila jsem společně s kamarádkou Terezkou (CHS Victory Dream) a cesta tam i zpět nám tak skvěle utíkala. Vyjely jsme již ve středu ráno a na hotel dorazily v odpoledních hodinách, takže jsme měly možnost nasbírat síly na následující náročné dny a v prostředí krásného hotelu si pochutnaly na vynikajícím maďarském jídle.

Stafordšírský bulteriér

První den posuzoval psy Alan Hedges a fenky Tom Hehir, následující den se rozhodčí prohodili. Na světové výstavě moji pejsci obdrželi ve veliké konkurenci známku "Výborná". Oba se hezky předvedli a výstavu hezky zvládli.

Druhý den se konala výstava klubová, tzv. "Interra". Ta také byla poslední výstavou mého CH. Hermese Eilatan, téměř čtyřletého psa, který už dávno předčil má původní očekávání, je mým prvním pejsek, se kterým už jsem projela mnoho výstav v různých zemích a kterého dál povezu už jen do čestných tříd v rámci klubových českých výstav. Svou výstavní kariéru zakončil krásným 3. místem ve třídě šampionů a udělal mi tak velikou radost.

Stafordšírský bulteriér

Corynka vstoupila do kruhu s radostí, nicméně v prostřed vystavování se z ničeho nic vylekala, rozhodila a přikrčila a sotva se předvedla v pohybu. Stalo se tak u ní poprvé. Nutno podotknout, že nebyla jediná ... mnoho fen ve třídách před ní bylo vylekáno stejně. Že to nebylo přísnými majiteli, jsem zjistila až v kruhu, kdy se to týkalo i nás... Nakonec obdržela ohodnocení "Výborná". Zklamaná nejsem ani tak z výsledku, jako spíš z faktu, že takto vylekaná a strachem přikrčená fena může v ostatních přihlížejících vystavovatelích způsobit neskrývanou škodolibou radost, jak se mi později doneslo... Je to jedním slovem ubohé, ale už jsme si zvykli na ledacos :)

Stafordšírský bulteriér

Domů jsme odjížděly unavené a tak trochu rozpačité, nicméně dorazily jsme v pořádku a s dalšími zážitky :)

Závěrem bych ráda poděkovala několika lidem, se kterými jsme čas na výstavišti trávili, za fajn společnost a hlavně Terce a jejímu Artíkovi, bez vás by celý výlet nebyl takový... :)

 

 

 

Štěňátka jsou již v nových domovech

Všechna štěňátka z vrhu A si již užívají nových páníčků v nových domovech a podle mých zpráv se mají moc dobře. Prospívají jak se patří, učí se první povely a mimo jiné se pomalu, ale jistě připravují i do výstavních kruhů :) Předpoklady pro to mají všichni :) Děkuji majitelům, že mi podávají zprávy o našich dětičkách a posílají krásné fotky! Přesně to jsem si velmi přála...

Stafordšírský bulteriér

 

 

27.4. 2013 Klubová výstava Mladá Boleslav

Tento den se konala klubová výstava SBTC CZ v Mladé Boleslavi. Posuzovali ji výborní a velice sympatičtí rozhodčí ze země původu plemene SBT - GB- Kirsty Summerfield (Canakey) a Bill Asker (Dazmarnic).

 

Nechat své psy posoudit od takto kvalitních odborníků na plemeno je pro každého chovatele jedinečnou příležitostí, a tak jsem přihlásila i naši maminku Corynku, "kdyby náhodou" byla po štěňatech brzy v kondici. Ještě dva týdny před výstavou jsem byla přesvědčená, že tento pokus nevyjde... Cora měla ještě plno mléka a bylo na ni vidět vyčerpání z mateřských povinností. Přestože sama přestala mezi pátým a šestým týdnem kojit, mléko se tvořilo dále, mělo tendenci zatvrdávat a museli jsme navštívit i naši veterinářku a následně aplikovat ATB. Ta však zabrala téměř okamžitě a poté, co jsme na radu veterináře na den vysadili krmení a přidali jednou tolik pohybu, Corynky stav se začal rapidně zlepšovat. Nadále jsme vytrvali ve třífázovém denním běhání a procházkách, rozumném množství granulí doplněných o libové maso a také v krémování bříška a - světe div se- po týdnu jsme s klidným svědomím mohli vyrazit na výstavu, aniž bychom si utrhli ostudu. A co víc, dokonce jsme se ve veliké konkurenci i krásně umístili :)

 

Nejprve jsem vystavovala syna našeho CH. Hermese Eilatan, pejska Joseph Arate Alesaf (maminkou je Espirit Arate Alesaf). "Joe" opět potvrdil své kvality a přestože jsem s ním v kruhu měla pořádné množství práce, pana rozhodčího zaujal natolik, že získal V1 CAJC v konkurenci 25 psů!

 

Stafordšírský bulteriér

 

Cora (Daddy´s Little Girl Bullparraben) se naposledy předvedla v mezitřídě. S velikou pravděpodobností zde byla jedinou maminkou ♥ a konkurencí jí bylo 22 pěkných fen. Předváděla se naprosto dokonale, až mě její ochota spolupracovat dojala. Paní rozhodčí velmi zaujala a odcházela s výsledkem V2, res. CAC!!! Je to veliké štěstí, vlastnit tak šikovnou a krásnou fenečku ♥

 

Stafordšírský bulteriér

 

Na závěr bych chtěla říct, že mi přijde velice smutné, že mnozí nedokážou ustát verdikt rozhodčích a jakmile dostanou jiné ocenění, než "Výborná", svádějí výsledky na "druhou stranu vodítka" atp. Sama jsem k výstavám přišla jako naprostý nováček, neznám se s rozhodčími a přesto se moji psi šampiony už stali, případně k tomu mají namířeno. Je tomu tak proto, že splňují standard plemene a navíc nevstupují do kruhu bez schopnosti se předvést. Majitelé "velmi dobrých" a "dobrých" pejsků by měli být soudní a zamyslet se, zda jejich pes standard splňuje či nikoliv. Až na pár výjimek, které zde skutečně nastaly, považuji verdikty rozhodčích za správné!

 

 

 

Štěňátkům je již 5,5 týdne

Našim miminkům je už více než 5 týdnů a máme z nich velikou radost. Jsou moc šikovná a prozkoumávají svět kolem sebe. Věnujeme jim maximální možnou péči a daří se jim výborně :) Mnoho fotek najdete zde.

Stafordšírský bulteriér

Aktuální krásné počasí nám také dovoluje vyrazit každý den na zahrádku, což je moc fajn. Krásné foto zde.

Stafordšírský bulteriér štěňata

 

 

MVP České Budějovice

30.3. 2013 se v Českých Budějovicích konala mezinárodní výstava psů. Hermesek již s výstavní kariérou skončil (čeká ho pouze Světová výstava v Maďarsku) a Corynka má mateřské povinnosti, takže mých pejsků se tato výstava netýkala.

Přesto jsem se do výstavního kruhu podívala, a to s Josephem Arate - Alesaf (CH. Hermes Eilatan X Espirit Arate - Alesaf). Joeík opět potvrdil své kvality, třetí jeho výstava a opět stupně vítězů ve veliké konkurenci... V3 / 12 psů ve třídě mladých.

 

Stafordšírský bulteriér

Děkuji Veronice, že jí není líto obětovat čas ani finance a že tohoto hezkého psa ukazuje světu :) Reklamu tak dělá i jeho tatínkovi, našemu Hermeskovi :)

 

 

Štěňátkům již jsou 3 týdny

Naše štěňátka jsou na světě již 21 dní a každým dnem dělají veliké pokroky. Všechna už přesáhla hranici 1 kg hmotnosti a tak má maminka Corynka co dělat, aby tyto nenasytné krky uživila :-) Jde jí to ovšem krásně…

Stafordšírský bulteriér štěňata

Více informací naleznete v právě aktualizované sekci štěňátka.

 

 

Našim štěňátkům je již 11 dnů. Mají se čile k světu a maminka i tatínek si mateřství krásně užívají. Podívejte se na nové fotografie zde.

 

 

Máme štěňátka!

V sobotu, 9.3. 2013, se v naší chovatelské stanici narodila první miminka. Máme 3 statné klučíky a 3 něžné holčičky. Všichni se těší dobrému zdraví, krásně přibývají na váze a maminka se o ně vzorně stará. Více informací naleznete v sekci štěňátka.

Více fotek pak najdete na našem albu na Rajčeti.

 

Stafordšírský bulteriér štěňata

 

 

6.3. 2013 - Štěňátka už se blíží...

V naší chovatelské stanici každým dnem očekáváme narození vrhu A. Rodiče na miminka čekají společně, Corynka má od tatínka Hermeska velkou podporu, posuďte sami...

 

Stafordšírský bulteriér

 

 

 

Hermes Eilatan - Nový Slovenský šampion krásy

V sobotu, 23.2. 2013, jsme si udělali krátký jednodenní výlet do slovenské Nitry, abychom se pokusili dokončit Hermeskovo čekatelství na Slovenského šampiona krásy.
Byli jsme sice přihlášeni i na nedělní výstavu, ovšem nakonec jsme vzhledem k pokročilé březosti naší Corynky vsadili pouze na tento den a doufali, že to vyjde.
Na výstaviště jsme dorazili chvilku před zahájením vystavování, neboť cesta byla zasypána sněhem a prodloužila se tak o více než hodinu. Děkuji Veronice, majitelce našeho druhého želízka v ohni - Joeíka (Joseph Arate - Alesaf) a její mamince za to, že ve mě projevily důvěru a nechaly mne celou cestu odřídit.
Výstavu posuzoval známý odborník přes teriéry, slovenský rozhodčí p. Kanász. Hermesek nastoupil ve třídě šampionů, odnesl si V1 CAC a stal se tak SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM KRÁSY.

 

Stafordšírský bulteriér

Naše mise tím byla splněna, ovšem minimálně stejně velkou radost nám udělal Joeík, Hermeskův syn, kterého jsem měla možnost předvést.

 

Stafordšírský bulteriér

Byla to naše druhá výstava a pejsek byl navíc poprvé v hale, takže jsem s ním měla plné ruce práce. Přesto se nakonec předvedl v rámci možností pěkně a nechal vyniknout svým přednostem, což mu přineslo nádherné 1. místo ve třídě mladých, titul CAJC a na závěr také ocenění Best Opposite Sex (BOS), tedy ocenění pro Nejhezčho psa plemene SBT.

 

Stafordšírský bulteriér

Jsem na něj velmi hrdá a mám radost, že Hermes umí svým dětem předat své kvality.
Domů již cesta ubíhala rychleji a za lepších podmínek, přesto jsme dorazili unavení, ale spokojení vzhledem k tak hezkým výsledkům.

 

 

 

1.3.2013 - Tímto dnem byly spuštěny naše nové webové stránky. Za jejich vytvoření a trpělivost děkuji slečně Lucii Duškové.

V této sekci vás budeme informovat o novinkách v naší chovatelské stanici, ať už se budou týkat štěňátek, výstav, či běžných každodenních radostí :)

 

Stafordšírský bulteriér